Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh.


Arsye për këtë, është rrëshqitja e dheut poshtë rrugës, duke bërë që një pjesë e madhe e asfaltit të lëvize për dhjetëra cëntimetra, shkruan “Jepi zë”.

Një qytetar ka dërguar fotografi në adresë të gazetës, duke treguar pamje nga pjesa ku rrëshqiti dheu.

Gazeta mëson nga dëshmitari se kjo pjesë ndodhet në kyçjen nga autostrada për në Prishtinë, afër pompave të derivateve.

Siç mësohet, një kompani ka dalë prej disa ditësh në vend të ngjarjes dhe ka izoluar atë pjesë, mirëpo rreziku vazhdon pasi rrëshqitja mund të jetë më e thellë.

Ndryshe, kjo pjesë e hyrjes në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë nga autostrada, u renovua para pak muajsh./Jepize.com

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera