LAJME

IPK-ja suspendon policin Fatjon Hoti

Polici Fatjon Hoti është arrestuar sot në Dubravë të Istogut, pasi që dyshohet se nga pakujdesia ka plagosur një familjar të tij. Inspektorati Policor i Kosovës...

Ardhja e bashkatdhetarëve, kjo është gjendja në pikat kufitare

Bashkatdhetarë të shumtë kanë nisur të vijnë për pushime në Kosovë. Të dhënat e fundit nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar tregojnë se në pikat kufitare...

E rëndë: Ky është polici që plagosi familjarin e tij në Istog

Një zyrtar policor ka plagosur aksidentalisht një person në fshatin Dubravë të Istogut. Viktima është i moshës së mitur dhe i njëjti tashmë ndodhet në gjendje...

ZËRI QYTETAR

Nevoja për një zë të ri që merret me problemet e secilit nga ju, e solli në jetë "Jepi zë".

KRONIKË

Nëse i shihni këta dy të rinj nga Mitrovica lajmërone menjëherë Policinë e Kosovës

Policia e Kosovës është në kërkim të dy personave që dyshohet se kanë kryer veprën penale vrasje në tentativë. Policia e Kosovës-Drejtoria Rajonale e Policisë në...

Tentohet t’i vihet zjarri ëmbëltores në Veri ku Sveçla e Agim Bahtiri shkuan për limonadë

Sot në ora 03:30 në një lokal në Mitrovicë të Veriut ka pasur tentim zjarrvënie. Lajmin e ka konfirmuar zëvendës drejtori i Policisë në Veri, Veton...

Kunatat përleshen mes vete, përfshihen në rrahje edhe babë e bir

Konfliktet në familje shpeshherë përfundojnë me kanosje serioze e përleshje fizike. Një e tillë ka ndodhur dje në Pejë. Katër anëtarë të një familjeje kanë...

Nëse i shihni këta dy persona lajmërone menjëherë Policinë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 19:30 në Pejë, në rrugën “Jeton Dedushaj”, ku një person është plagosur gjatë një përleshjeje me...

Lajmërohet sërish Faton Hajrizi, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë s’mun me m’kap ti mu

Faton Hajrizi – njeriu që u arratis të shtunën për herën e nëntë nga burgjet e Kosovës i shpallur në kërkim nga Policia është lajmëruar...

Traktori ndahet në dysh pasi u përplas me një veturë në Vushtrri, ka të lënduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur para pak minutash në fshatin Novolan Të Vushtrrisë. Sipas pamjeve të siguruara nga  Indeksonline, në aksident janë përfshirë një veturë...

KREJT KOSOVA

LËMSH

SPORT