E dhimbshme: Gruja nga Mitrovica me probleme neurologjike jetonte e vetmuar, autoambulanca e tranporton në spital

Publikuar më:

Para pak çastesh nje autoambulancë është parë duke intervenuar në qendër të Mitrovicës.

Po ashtu qytetarët kanë raportuar se në mbështetje të puntorëve shëndetësor kanë qenë edhe dy vetura të Policisë së Kosovës, shkruan Jepi zë.

“Jepi zë” ka siguruar pamje nga intervenimi i autoambulancës dhe transportimi i një pancienti.

Redaksia ka pyetur në QKMF në lidhje me këtë rast ndërsa nga zyrtarët shëndetsorë ka kuptuar se bëhet fjalë për një grua që jeton e vetmuar dhe ka probleme neurologjike.

Sipas këtyre informacioneve gjendja e saj dhe banesës në të cilen jeton mitrovicasja është e mjerueshme, pasi kundërmon erë e rëndë.

JU REKOMANDOJMË