Zëri qytetar

Krejt Kosova

Serbë e shqiptarë në Mitrovicë ruajnë miqësi të vjetra, edhe me...

Serbë e shqiptarë në Mitrovicë ruajnë miqësi të vjetra, por edhe bashkëpunojnë në tregëti Disa qytetarë të intervistuar i kanë shprehur hapur këto raporte. Si janë...

Slow TV

Slow TV Live

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi zë" ai shihet i shtrirë...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo të gjithë pensionistët e kishin...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si duket ata ju kanë penguar...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj radhe. Pas shtrenjtimit të specave ku...

Gjendje e mjerueshme në Gjimnazin e Mitrovicës: Insektet po “vlojnë” nëpër klasa

Nxënësit e Shkollës së Mesme, gjimnazi "Frang Bardhi, i kanë thënë Jepi zë, se disa klasë të objektit janë si mos më keq. Gjendja e...

Më të lexuarat e javës

Trendi më i ri: Unaza me GPS për ta përcjellë ku ndodhet partneri në çdo moment

Një nga trendet më të fundit që duket se është mirëpritur nga bashkëshortët e rinj në vende të ndryshme...

E rëndë: Vdes 17 vjeçari kosovar duke qëndruar në vizitë tek dajtë

Një i ri ka humbur jetën në fshatin Divlakë të Lipjanit, të dielën, derisa ishte duke qëndruar për vizitë...

Flet nusja shqiptare që rrahu vjehrrin, vjehrrën, burrin dhe kunatin

Etleva Korra është denoncuar për rrahje në familje me 11 maj nga kunati, bashkëshorti, vjehrri dhe vjehrra pasi sipas...

Çfarë po ndodh në Beograd, s’kanë të ndalur alarmet për bomba, evakuime gjithandej

Orën e kaluar ka pasur një sërë raportimesh për bomba në Beograd në disa lokacione, ndërsa siç raporton “Nova.rs”...

Krejt Kosova

Sport

Luftëtari nga Kosova e mposht serbin për 20 sekonda

Luftëtari nga Kosova, Demahmet Sinani është shpallur kampion në “MCF Fight Story” në Mal të Zi. Sinani fitoi në turneun më të madh gjysmë-profesional në...

Krejt Kosova

Serbë e shqiptarë në Mitrovicë ruajnë miqësi të vjetra, edhe me foto

Serbë e shqiptarë në Mitrovicë ruajnë miqësi të vjetra, por edhe bashkëpunojnë në tregëti Disa qytetarë të intervistuar i kanë shprehur hapur këto raporte. Si janë...

Veriu “shtet në veti”: Komunat serbe nuk e paguajnë Tatimin mbi Pronë

Komuna me shumicë serbe në Kosovë vazhdojnë të mos respektojnë ligjet dhe rregulloret e shtetit tonë. Komuna e Zveçanit, Mitrovicës së Veriut dhe Shtërpcës,...

LAJMI I FUNDIT: Tërmet në Shqipëri

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e kësaj të shtune në Vlorë. Sipas IGJEUM epiqendra e tërmetit ka qenë në Selenicë, ndërsa magnituda ishte 3.3 ballë,...

Lëmsh

Deputetja e VV-së dënohet me 3 vjet burg

Gjykata ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i pozitës...

Serbë e shqiptarë në Mitrovicë ruajnë miqësi të vjetra, edhe me foto

Serbë e shqiptarë në Mitrovicë ruajnë miqësi të vjetra, por edhe bashkëpunojnë në tregëti Disa qytetarë të intervistuar i kanë shprehur hapur këto raporte. Si janë...