Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër të qytetit

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës.

Kjo madje, po konsiderohet si “mrekulli” e arkitekturës, duke parë precizitetin e ndërtimit, shkruan “Jepi zë”.

Në rrjete sociale ka nisur tallja për këtë mënyrë ndërtimi, i cili ngjan me lojën Lego.

Këto ndërtesa ndodhen mbrapa objektit të QKMF-së në Mitrovicë, dhe vetëm pak metra nga sheshi.

Kujtojmë që qeverisja e Agim Bahtirit ishte kritikuar shumë shpesh për lejimin e ndërtimit pa kushte ndërtimore.

Të fundit

Lajme të tjera