Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin e këmbësorëve.


Ky rast kishte ndodhur në rrugën kryesore “Mbretresha Tetutë”, afër stacionit të autobusëve në Mitrovicë, më saktësisht pranë një lokali të ushqimit, vend ku shpesh bllokohet  rruga nga mungesa e një parkingu.

Kjo veturë e parkuar, kishte rastsisur të ishte e një mërgimtari, i cili pas publikimit në Jepi zë, ka reguar duke komentuar.

Mërgimtari e ka pranuar se e ka parkuar gabimisht dhe ka kërkuar falje qytetarëve mitrovicas, por edhe e ka ofenduar Jepi zë, për publikimin e fotos.

“Une jom qaj qytetar qe kam parku Veteran para trepqes kam parku me ngut pak se kem pas nje rast vdekje e kam shku me ngut me ba porosin per ushqim po ky. Portkali… poe quaj keshtu qenka nje maskara idiot. Ju kerkoj ndjes te gjith mitrovces nese kam pengu trotuarin flm per mbeshtetjen te gjidhve Kurse keti portkali jep ze qen Kot o maskara”, ka komentuar ai.

Jepi zë, vazhdimisht ka raportuar ankesat e qytetarëve që vijnë për shqetësimet e arsyeshme.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera