Kamioni i ETC-së ia futë trup sheshit të qytetit si në “bahçe të babës”

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Një kamion i ETC-së, në mes të ditës sot, ka hyrë përmes sheshit të qytetit të Mitrovicës.


Qytetarët kanë dërguar disa foto në adresë të “Jepi zë”, ku shihet ky mjet i rëndë duke përshkruar sheshin e qytetit, të destinuar për kalimtarë.

Ndërkohë, menaxheri i ETC-së në Mitrovicë, Valon Peci, i ka thënë “Jepi zë’ se kishin marrë leje nga Komuna për këtë promocion.

“ETC eshte kompani private, e cila zbaton ne perpikmeri ligjet dhe rregulloret komunale ne kete rast. Ne kemi bere kerkese prane organeve komunale, me c’rast jemi pajisur me leje per kete promocion”, ka thënë Peci.

Sidoqoftë, dihet se mjetet motorike e dëmtojnë sheshin e sidomos pllakat. E madje, dëm më të madh bën një mjet i tillë.

Ndryshe, “Jepi zë” ka raportuar shumë herë për mjete që futen në shesh dhe, përveç që rrezikojnë qytetarët, dëmtojnë sheshin.

Të fundit

Serbë e shqiptarë në Mitrovicë ruajnë miqësi të vjetra, edhe me foto

Serbë e shqiptarë në Mitrovicë ruajnë miqësi të vjetra, por edhe bashkëpunojnë në tregëti Disa qytetarë të intervistuar i kanë shprehur hapur këto raporte. Si janë...

Lajme të tjera