I sëmuri pret në veturë, pasi kamioni bllokoi rrugën në Spitalin e Mitrovicës

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Një i sëmurë është dashur të pres për një kohë në veturë, pasi rruga për në Emergjencë ishte bllokuar.


Një dëshmitar i ka thënë “Jepi zë” se për disa minuta, i sëmuri është detyruar të pres në kolonë.

Sipas dëshmitarit, rruga ishte bllokuar nga kamioni që po shkarkonte diçka në njërin nga repartet e Spitalit.

Ndërkaq, ankesa ka pasur për vonesë në trajtim dhe qasje të vështirë në repartet emergjente të Spitalit.

Duhet theksuar se Spitali Regjional i Mitrovicës ka një oborr me rrugë mjaft të ngushta, të cilat edhe ashtu përdoren për parking shpeshherë.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera