Gjendje e mjerueshme në Gjimnazin e Mitrovicës: Insektet po “vlojnë” nëpër klasa

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Nxënësit e Shkollës së Mesme, gjimnazi “Frang Bardhi, i kanë thënë Jepi zë, se disa klasë të objektit janë si mos më keq.

Gjendja e klasës sipas fotografive të dërguara në Jepi Zë, është e mjerueshme.

Në këto klasë, nxënësit ka treguar se janë shfaqur insekte të ndryshme.

Mosmirëmbatja adekuate dhe dëmtimi i dritareve dhe paisjeve tjera i ka dhënë pamje jo të mirë klasës.


Ndryshe shumë shkolla në Komunën e Mitrovicës kanë nevojë urgjente për investime pasi janë të vjetëruar dhe të dëmtuara shumë.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera