Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u dëmtua nga shiu

Zëri qytetar

“A guxon ky në Finlandë kështu?”, qytetari i reagon mërgimtarit që parkoi në rrugë...

Një qytetar mitrovicas është irrituar me një mërgimtar nga Finlanda, i cili kishte bllokuar tërësisht rrugën në qendër të...

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike.


Sipas njoftimit që kanë lëshuar faqja e fshatit, aksionit i janë bashkangjitur shumë fshatarë, shkruan “Jepi zë”.

Aksioni i nisur dje, ku u hoq kulmi, do të vazhdojë duke vendosur kulmin e ri të shkollës.

U largua kulmi i shkolles në fshat pasi që u domtua nga të reshurat atmosferike, edhe pse në fillim ishin pak veta prapë se prapë u kry nji punë e madhe, grupit pak më von ju bashkangjit edhe Nezir Ademi si dhe Ekrem Shabani. Kështu që tani pritet të fillon puna me vendosjen e kulmit të ri, zoti i ndihmoft të gjithë ata që po kontribojn në projektet në interes të fashatit”, thonë faqja e fshatit.

Të fundit

Të hënën s’ka mësim në shkollat ku votohet

Zv.Ministri i MASHTI-t, Dukagjin Popovci, njoftoi se të hënën nuk do mbahet mësimi në shkollat ku do votohet për zgjedhjet lokale. Mësimi nëpër këto shkolla...

Kosova i mundëson SHBA-së krijimin e një baze të përhershme ushtarake

Mnistri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj, zhvilloi në Pentagon një takim me nënsekretarin e Departamentit amerikan të Mbrojtjes, Colin Kahl. Në këtë takim, në...

Lajme të tjera