Ankohet qytetari: Banesa po ndërtohet pa rrjeta mbrojtëse, po rrezikohemi

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Një banesë po ndërtohet në një rrugë afër vendit të njohur si “te bunari” në Mitrovicë, dhe nuk ka të vendosura rrjetat e sigurisë në skele.

Një qytetar është drejtuar tek “Jepi zë”, duke shprehur shqetësimin për ekspozim të vazhdueshëm ndaj rrezikut.

Sipas tij, qytetarët por edhe nxënësit kalojnë çdo ditë andej dhe janë shumë afër mureve ku po punohet.

Sidoqoftë, ligji kërkon që ndërtuesit të vendosin rrjetat në skele për të parandaluar që ndonjë gjë të bjerë nga lartë ku po punohet.

- Reklama -

Të fundit

Ndryshohet ligji, shteti ua ndal Devollëve monopolin në homologim

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Automjete. Pro këtij plotësim-ndryshimi kanë votuar 70 deputetë. Me këtë votim i është hapur...

Lajme të tjera