Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para 1 viti

Zëri qytetar

E turpshme: E-kisoka në Kçiq dëmtohet nga keqbërësit, shkaktohet dëm në vlerë të 3...

Drejtori i Administratës, Gëzim Stavileci ka njoftuar se E-kioska e vendosur në fshatin Kçiq të Mitrovicës është jashtë funksionit. Sipas...

E rrezikshme: Pusetat në Mitrovicë janë të hapura, dikush po i vjedh për t’i...

Banorët e lagjes Bair në Mitrovicë janë ankuar për gjendjen e rrugëve ku pusetat kanë mbetur të hapura. Një lexues...

40 familjet skamnore që u vendosen në Frashër që dy muaj pa rrymë, kërkojnë...

40 familje nga Mitrovica u bënë me shtëpi në fund të muajit gusht të këtij viti. Kjo u arrit falë...

Skandaloze: U renovua para rreth 1 muaji, por çahet sërish rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Për mbi një vit, rruga magjistrale në hyrje të Prishtinës nga Mitrovica kishte devijim, pas një rrëshqitje të madhe...

Ankohet punëtori i Trepçës: Sot më shërbyen narezak që i kishte dalë afati para...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi. Mirëpo...

Minatorët e Trepçës shërbehen në një kuzhinë të brendshme, për të cilën në përgjithësi janë të kënaqur me cilësi.

Mirëpo sot, një minator thotë se në kompenzim të bonave iu dha një narezak me afat të skaduar më 15 gusht të vitit të kaluar, shkruan “Jepi zë”.

“Në minierën e Trepçës kosumohet narozaku me afat të përdorimit 15.08.2021, ndërsa sot jemi 20.09.2022. Diferenca osht 1 vjet e 1 muaj”, ka thënë një minator për “Jepi zë”.

Si dëshmi, ai ka dërguar një fotografi ku shihet se në ambalazh afati i përdorimit është 15.08.2021.

“Jepi zë” i ka kërkuar që të dëshmojë se fotografia është realizuar sot, dhe për këtë ai ka vendosur konservën pranë raportit të punës që mban datën e sotme, 20.09.2022.

Kujtojmë që minatorët e Trepçës vazhdojnë të marrin bona nga kompania, dhe me këtë ushqehen në kuzhinën e Trepçës ndërsa ato që nuk i shfrytëzojnë kompenzohen. Por, në disa raste ata kanë kërkuar që të ndalet kjo praktikë dhe t’u jepen nga 5 euro secilit minator për ushqim.

Të fundit

Mashtrimi i 20-vjeçares që u prezantua si mjeke në Mitrovicë

Një 20 vjeçare nga Mitrovica dyshohet të ketë mashtruar gjithë personelin shëndetësorë duke zhvilluar praktikën si mjeke në QMF të Mitrovicës.Nga Drejtoria e Qendrës...

Lajme të tjera