Monthly Archives: January, 2021

Lajm i mirë: Nga ky muaj deri në maj do të lirohet rryma

Nga janari deri në maj, qytetarët do të kenë zbritje në faturat e energjisë elektrike. Kjo, falë Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, që parasheh edhe subvencionimin e konsumatorëve të energjisë elektrike. Qeveria ka ndarë 16 milionë euro për pesë muajt e...

Rrobat që veshi kryeministri Hoti në skijim, kushtojnë 600 euro

Sipas një llogaritjeje që është bërë në grupin në Facebook, “Maniakë t’Skijimit”, rrobat e kryeministrit në detyrë dhe rikandiduesit për këtë post, Avdullah Hotit, kushtojnë 600 euro. Ata janë bazuar në një fotografi të Hotit të cilën e kishte publikuar...

Rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, u bë si në “kijamet” – nuk po kryhen punime

Një rrugë e kyçjes në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, ka marrë pamje si të ishte në filmat për fundin e botës. Hyrja nga autostrada në magjistrale është mbyllur që prej disa javësh, pas dëmtimeve, të cilat vetëm po rëndohen dita-ditës, shkruan “Jepi...

E vendosën fotografinë e Besartës në billbord, Bekim Jashari i reagon VV-së: Jo njerëzore

Kryetari i Skënderajt dhe njëherësh njëri prej djemve të familjes Jashari, Bekimi  ka reaguar pasi në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë është vendosur fotografia e motrës së tij të mbijetuarës së masakrës ndaj kësaj familjeje, Besartës. Ai ka thënë se...

Bekim Jashari me motrën dhe djalin bëjnë homazhe në Prekaz, përkulen para familjes së vrarë

Sot është shënuar 23 vjetori i sulmit të dytë nga forcat serbe ndaj familjes Jashari. Me këtë rast, Kryetari i Komunës së Skenderaj, Bekim Jashari, bashkë me motrën Besartën dhe djalin Hamëzen, Nënkryetarin e Komunës, Nuredin Lushtaku, shoqatat e dala...

Zbulohet dosja e errët e Beratit të “It’s my love”: U dënua se rrahu të dashurën

Berat Xhelili, personazhi i njohur për publikun nga emisioni “It’s my love” duket se ka pasur një të kaluar të errët. Pak muaj para se të futej në këtë reality show, përkatësisht në shtator të vitit të kaluar, ai ishte...

Përveç Albin Kurtit, edhe 4 kandidatëve të tjerë të VV-së iu ndalohet garimi në zgjedhje

47 kandidatë për deputetë janë identifikuar se janë shpallur fajtorë për vepër penale me një vendim përfundimtar të gjykatës në tri vitet e fundit. Kështu është bërë e ditur një një konferencë për media të KQZ-së. Albin Kurti do ta...

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurtit i ndalohet garimi në zgjedhje

Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit nuk do t’i lejohet t’i prijë listës së VV-së për zgjedhjet e 14 shkurtit. Kështu kanë raportuar mediat bazuar në burime brenda KGJK-së. ”Jo vetëm Kurtit, por edhe të tjerëve që janë të dënuar në...

Dhunohet seksualisht një femër kosovare në motel

Një person është arrestuar gjatë ditës së djeshme në Gjilan për shkak të dyshimit se ka dhunuar një femër. Sipas policisë, dhunimi dyshohet se është kryer në një motel. Po ashtu njoftohet se viktima ka kryer edhe ekzaminimet mjekësore. “Gjilan 18.01.2021...

“Western Union PO, du me votu JO”, mërgimtarët në Zvicër bllokojnë Konsullatën e Kosovës me qese mbeturinash

Shoqata e Studentëve shqiptarë në Gjenevë ka reaguar në lidhje me vendimin e KQZ-së, ku shumë bashkëatdhtarët e kanë të pamundur të votojnë, kurse tashmë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që t’i telefojnë, që ka shkaktuar reagime të...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -