E rëndë: Kosovarin 15 vjeç e therin me thikë, vdes në vend

Publikuar më:

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ku ka mbetur i vdekur një 15-vjeçar.


Disa të mitur, nxënës të shkollës së mesme të mjekësisë, “Luciono Motroni” janë përleshur në mes vete, ku njëri nga ta ka humbur jetën si pasoj e plagëve të marra nga thika.

Mësohet se viktima është Lirim Buduri, nxënës i klasës së 11-të.

“Viktima me urdhër të prokurorit dërgohet për obduksion në IML Prishtinë. Rasti është duke u hetuar nga njësiti rajonal i hetimeve në Prizren”, ka njoftuar Policia.

Kujtojmë që në lidhje me rastin, banorët e lagjes dhe drejtorët e shkollave kanë organizuar protestë.

JU REKOMANDOJMË