Gjendje e mjerueshme: Liqeni Akumulues në Mitrovicë shndërrohet në moçal

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Gjendja e shtratit të Liqenit Akumulues në Mitrovicë vazhdon të jetë katastrofale.

Barishte të rritura dhe të dalura ku shihen qartë, ia kanë humbur bukurinë këtij Liqeni, shkruan Jepi zë.

Qytetarët që kanë dalur ta shijojnë këtë pjesë, janë ankuar për papastërinë që është krijuar si pasojë e barishteve.

Nga pamjet, krijohet përshtypja se në shtratin e lumit Iber është krijuar një “mal nënujor” nga barishtet e rritura.

Ndryshe, Komuna e Mitrovicës e udhëhequr nga ish kryetari Agim Bahtiri, kishte blerë një barkë prej 20 mijë euroshe për pastrimin e lumit, por duket se paratë të kenë shkuar “posht”, pasi kjo anije nuk po kryen punë.

Të fundit

Lajme të tjera