Monthly Archives: October, 2019

Dalin konkluzionet e raportit për vdekjen e Astrit Deharit

Prokuroria Themelore në Prizren, njofton opinionin publik se më datë 23.10.2019 ka pranuar të përkthyer në gjuhën shqipe raporti,në 58 faqësh të ekspertizës së Institutit të Mjekësisë Ligjore në Lozanë të Zvicrës për rastin e Astrit Deharit. Po ashtu, Prokuroria...

Raporti: Komuna e Mitrovicës shkeli ligjin në një tender 3.3 milionë eurosh

Sot organizatat e shoqërisë civile nga rajoni i Mitrovicës organizuan një konferencë për shtyp, ku u bë lansimi e Raportit të Monitorimit të tenderit - QENDRA E RICIKLIMIT INDUSTRIAL PËR MBETURINAT PARAPRAKISHT TË KLASIFIKUARA OSE TË PËRZIERA që kishte...

U zgjodhën prorektorët e rinj në UMIB: Largohen të vjetrit, ndër ta edhe xhaxhai i Dhurata Hoxhes

Me propozim të rektorit, prof.dr.Alush Musaj, Këshilli Drejtues i Universitetit të Mitrovicës “Isa Boletini” (UMIB), ka votuar dhe zgjedhur prorektorët e rinj në mbledhjen e mbajtur më 21 tetor 2019. Në mandatin katërvjeçar prorektore për Mësimdhënie, Çështje të Studentëve dhe...

Në Mitrovicë u mbajt Panairi i Klubeve Sporti

Në kuadër të Javës Evropiane të Sportit, sot në sheshin e qytetit “Isa Boletini” është mbajtur Panairi i Klubeve sportive të komunës së Mitrovicës. Pjesëmarrës në Panair ishin klubet sportive të qytetit, sportistët e të cilëve përformuan para nxënësve të...

Shqiptari s’merr vesh: Hudhet bërllog përskaj letrës ku kërkohet të mos hudhen

  Një letër është vendosur për të kërkuar të mos hudhen mbeturinat në këtë vend. Mirëpo, duket se nuk po iu bën përshtypje qytetarëve të kësaj zone. Ata po vazhdojnë të hudhin mbeturina pak centimetra nga ajo letër.

20 mijë zëra…

"Jepi zë" tani numëron 20000 likes dhe mbi 20300 followers. Kjo në një periudhë prej 18 muajsh, duke mos paguar asnjë cent për like. "Jepi zë" ndjeket nga këta njerëz për shkak të aktivitetit përmbajtjesor dhe trajtimit të problematikave që prekun...

Gjendet një person i vdekur në Mitrovicë, ka plagë nga arma

Një person është gjetur këtë mëngjes pa shenja jete dhe me plag nga arma e zjarrit. Rastin është konfirmuar nga Policia e Kosovës, të cilët thonë se trupi është dërguar për obduksion. Sipas Policisë, trupi është gjetur në rrugë Filip Vishnjic...

Inspektorati e mbyll LUX MALL-in pas orës 11:00, thonë se ishte keqkuptim

Qendra Tregtare LUX MALL nuk kishte respektuar vendimin e Komunës për t’u mbyllur në orën 11:00 këtë të diel, duke punuar edhe pas kësaj ore. Mirëpo, diku në orën 11:40 në dyqanet e tyre është dukur Inspektorati i Komunës, të...

Po bëhet gati vendi ku do të vendoset busti i Harun Bekës

Rrethrrotullimi afër Stacioni të Autobusëve do të duket më ndryshe. Së shpejti aty do të vendoset busti i dëshmorit Harun Beka. Disa punëtorë kanë nisur punën për të bërë gati vendin.

LUX MALL e shpërfill vendimin e Komunës, punon të dielave

Qendra Tregtare LUX MALL nuk po duket se e ka problem vendimin e Komunës së Mitrovicës. Ajo ka qëndruar e hapur edhe pas orës 11:00, gjë që është në kundërshtim me vendimin. "Jepi zë" ka konfirmuar se qendra është e hapur...
- Advertisement -

Latest News

- Advertisement -

Kosovarja nën 16 vjeç lind fëmijë në QKUK, babai iku

Në repartin e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka lindur një vajzë nën 16 vjeç. Sipas raportit të Policisë e mitura është nga...