Inspektorati e mbyll LUX MALL-in pas orës 11:00, thonë se ishte keqkuptim

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Qendra Tregtare LUX MALL nuk kishte respektuar vendimin e Komunës për t’u mbyllur në orën 11:00 këtë të diel, duke punuar edhe pas kësaj ore.


Mirëpo, diku në orën 11:40 në dyqanet e tyre është dukur Inspektorati i Komunës, të cilët kanë bërë që të respektohet vendimi.

Blerim Hyseni, shef i Inspektoratit të Tregut, i ka thënë “Jepi zë” se vendimi është respektuar më pas nga LUX MALL, mirëpo fillimisht ka qenë një keqkuptim.

“Ne kemi qenë në LUX MALL, dhe ata kanë respektuar vendimin. Mirëpo kishte qenë një keqkuptim”, ka thënë ai.

E se kishte keqkuptim dhe për këtë kishte mbetur e hapur qendra, e thotë edhe menaxheri i kësaj qendre, Erdall Zasella. Ai ka thënë se në vendim nuk theksohet rregullimi për Qendra Tregtare.

“Këtë javë ne e kemi respektu vendimin e Komunës, ndërsa javën tjetër presim vendim final pasi që sipas ligjit komuna nuk e parasheh mbylljen e qendrave tregtare”, ka shkruar ai në adresën e “Jepi zë”.

Sidoqoftë, vendimi i Komunës për ndryshim orari gjatë sezonit dimëror, parasheh që dyqanet të punojnë vetëm deri në orën 11:00 gjatë të dielave./jepize.com

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera