Komuna e Mitrovicës pezullon konkurset e punësimit që i hapi në kohë zgjedhjesh

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Komuna e Mitrovicës ka pezulluar të gjitha konkurset e shpallura nga data 16.08.2019 deri me datën 16.09.201, pas një njoftimi të lëshuar nga Ministria e Admistratës Publike.


Këto konkurse ishin shpallur në kohën e zgjedhjeve nacionale ndërsa rezultati i tyre ishte shpallur në kohë të ndryshme, edhe pse disa ishin shpallur brenda një dite.

Jepi zë kishte raportuar më herët se disa prej këtyre konkurseve mund të jenë të kurdisura dhe kishte treguar për personat që do të pranohen.

Interesant ka qenë fakti se pikërisht dyshimi i “Jepi zë” u konfirmua menjëherë pas shpalljes së konkurseve, pasi emrat që posedonte redaksia ishin në listën e të pranuarve.

Në Jepi zë përseri kanë ardhur ankesa për kurdisje nga aplikantë që kanë marrë pjesë në disa konkurse, pasi kryesisht janë pranuar persona të lidhur me pushtetin dhe njerëz që kishin qenë të angazhuar me kontratë mbi vepër.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera