Profesori i UMIB akuzon kolegët: Në Universitet do të keqpërdoren 100 mijë euro

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Profesori i Universitetit të Mitrovicës, Fitim Zeqiri, ka zgjedhur që publikisht të akuzojë kolegët se po përgatisin keqpërdorimin e rreth 100 mijë eurove.


Ai ka thënë se kjo do të bëhet nën mbikëqyrjen e rektorit të UMIB, Alush Musajt, si dhe kryetarit të Këshillit të Etikës, Islam Qerimit, shkruan Jepize.com.

Profesori Zeqiri e ka ftuar prokurorin e shtetit që të hetojë, duke thënë se është i gatshëm të jap dëshmi çdo ditë.

Sidoqoftë, vlen të theksohet se Zeqiri, ani pse është profesor, në reagimin e tij ka disa gabime drejtshkrimore.

Publikimi i plotë:

Në vitin akademik 2019/20, në Universitetin e Mitrovicës do të keqpërdoren përafërsisht rreth 100.000 euro.

E gjithë kjo ndodhë nën mbikëqyrjen e rektorit z.Alush Musaj. Si dhe nën përkujdesjen e kryetarit të Këshillit të Etikes, Islam Qerimi.

Ftoj prokurorin e shtetit publikisht se unë përsonalisht çdo ditë punë, nga ora 8-16, do të ofroj dëshmi në ndaljen e abuzimit me paranë e buxhetit të Kosovës.

Të gjitha bëhen në kundërshtim me ligjet dhe aktet në fuqi.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera