Vdesin 2 të infektuar me COVID-19 në veri

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Dy  të infektuar me Coronavius kanë vdekur në veri.


Kjo u bë e ditur nga specialisti serb i epidemiologjisë Aleksandar Antonijeviq, i cili raportoi edhe për 27 raste të reja të infeksionit.

Personat që kanë ndërruar jetë, njëri është nga Mitrovica, kurse tjetri nga Zveçani.

Aktualisht në zonat e banuara me serbë janë 483 raste janë aktive me Coronavirus.

Ndërkohë numri total i personave në Kosovë që kanë humbur betejën me Coronavirus është 158.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera