Vdesin 2 persona të Mitrovicës nga COVID-19: Janë nga Kçiqi dhe Koshtova

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Dy persona nga Mitrovica, kanë humbur luftën kundër coronavirusit mëngjesin e djeshëm.


Policia e Kosovës i ka konfirmuar dy vdekjet për “Jepi zë”, duke mos treguar edhe shumë detaje për viktimat.

Gazeta mëson se të vdekurit janë nga Kçiqi i Madh, respektivisht nga Koshtova e Bobit.

I vdekuri i parë është një mashkull nga Kçiqi, me iniciale D.B dhe i lindur në vitin 1940. E vdekura e dytë është femër, me iniciale Z.B dhe e lindur në vitin 1939.

Me keto dy vdekje, Mitrovica çon në 11 numrin e të vdekurve që nga nisja e pandemisë.

Po ashtu, Komuna e Mitrovicës qëndron lartë me numrin e të prekurve. Vetëm sot, u regjistruan 16 raste të reja, ndërkaq dje 26. Mitrovica dje dhe sot ka qenë qyteti i dytë në Kosovë me më së shumti raste të reja./Jepizë

- Advertisement -

Të fundit

Jasharaj do ta padis Qeverinë, paralajmëron edhe greva nga mësimdhënësit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), pritet të dorëzojë shumë shpejtë dy padi ndaj Ministrisë së Financave dhe asaj të Arsimit. Kryetari...

Lajme të tjera