Vdes personi i parë i prekur me koronavirus në Shqipëri

Publikuar më:

Është shënuar viktima e parë nga koronavirusi në Shqipëri.


Oranews raporton se pacientja e infektuar me coronavirusin COVID -19 humbi jetën para pak minutash.

75 vjeçarja kishte ardhur nga Italia dhe kishte disa ditë që ishte shtruar në spitalin e Durrësit.

Gjithashtu flitet se në spital janë dhe dy raste të dyshuara, bëhet fjalë për një pacient të moshës 65 vjeçar dhe një 85 vjeçare.

Kujtojmë se numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri ka shkuar në 12.

JU REKOMANDOJMË