Vdes nga COVID-i një 49 vjeçare e Zhabarit, shkon në 22 numri i të vdekurve në Mitrovicë

Publikuar më:

Një grua nga Mitrovica që po trajtohej pas infektimit me COVID-19, ka vdekur sot rreth orës 4 të mëngjesit.


“Jepi zë” ka mësuar se ajo ishte e lindur në vitin 1971, dhe ka iniciale K.G.

Sipas burimeve, gruaja në fjalë jetonte në Zhabarë të Mitrovicës, dhe ishte duke u trajtuar në Klinikën infektive në QKUK.

Mësohet se varrimi i saj u bë para pak minutash nga familjarët.

Kjo vdekje çon në 22 numrin e të vdekurve në Mitrovicë që nga nisja e pandemisë.

Ndryshe, dje vdiqën dy burra nga Mitrovica, duke rritur kështu ndjeshëm numrin e vdekjeve në qytet./Jepi zë

JU REKOMANDOJMË