Vdes edhe një burrë i Mitrovicës nga COVID, shkon në 23 numri i viktimave

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Një burrë nga Mitrovica ka humbur betejën me COVID-19 gjatë mëngjesit të sotëm.


“Jepi zë” ka mësuar se K.M i lindur në vitin 1953, ka vdekur në Spitalin e Vushtrrisë, ku po trajtohej pas infektimit.

Sipas informacioneve, viktima do të varroset këtë mesditë vetëm nga anëtarë të familjes së ngushtë.

E kjo vdekje çon në 23 numrin e të vdekurve në Mitrovicë që nga nisja e pandemisë.

Ndryshe, dje vdiq një grua nga Zhabari e pardje dy burra nga Mitrovica, duke rritur kështu ndjeshëm numrin e vdekjeve në qytet.

Të fundit

Deputetja e VV-së dënohet me 3 vjet burg

Gjykata ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i pozitës...

Lajme të tjera