Vdes arsimtarja e njohur e Matematikës

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Punëtorja e vjetër e Arsimit në Mitrovicë, Mehriban Mustafa, ka vdekur sot.

Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë të ditur mika e saj, deputetja e PDK-së, Valdete Idrizi.

Ajo ka thënë se e ka njohur për së afërmi arsimtaren Mustafa, duke e vlerësuar lart.

“Sot na paska lënë shumë herët një grua e mirë, në fakt një grua shembullore, zonja Mehriban Mustafa. Unë pata fatin ta njoh për së afërmi që kur isha e vogël, pasi që e kisha arsimtare të matematikës, prej së cilës mësova shumë, e jo vetëm nga matematika po shumë më shumë. Do ta kujtoj përherë si një grua shembull!Ngushëllime familjeve Cërnobregu dhe Mustafa, gjithë farefisit, miqve të shumtë që i pat, kolegëve e kolegeve, nxënësve nga gjenerata të shumta si dhe gjithë qytetarëve të Mitrovicës. Pushoftë në paqe shpirti i saj i bardhë e familja paçin forcë ta përballojnë këtë humbje kaq të madhe”, ka shkruar ajo.

- Advertisement -

Të fundit

COVID-i s’ka të ndalur në Mitrovicë, 33 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera