Vdes arsimtarja e njohur e Matematikës

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Punëtorja e vjetër e Arsimit në Mitrovicë, Mehriban Mustafa, ka vdekur sot.

Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë të ditur mika e saj, deputetja e PDK-së, Valdete Idrizi.

Ajo ka thënë se e ka njohur për së afërmi arsimtaren Mustafa, duke e vlerësuar lart.

“Sot na paska lënë shumë herët një grua e mirë, në fakt një grua shembullore, zonja Mehriban Mustafa. Unë pata fatin ta njoh për së afërmi që kur isha e vogël, pasi që e kisha arsimtare të matematikës, prej së cilës mësova shumë, e jo vetëm nga matematika po shumë më shumë. Do ta kujtoj përherë si një grua shembull!Ngushëllime familjeve Cërnobregu dhe Mustafa, gjithë farefisit, miqve të shumtë që i pat, kolegëve e kolegeve, nxënësve nga gjenerata të shumta si dhe gjithë qytetarëve të Mitrovicës. Pushoftë në paqe shpirti i saj i bardhë e familja paçin forcë ta përballojnë këtë humbje kaq të madhe”, ka shkruar ajo.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera