Ujësjellësi paralajmëron qytetarët e Mitrovicës, do të shkyçen kush ka borxhe

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Ujësjellësi i Mitrovicës ka vendosur që të shkyç nga rrjeti konsumatorët që kanë borxhe por edhe që janë kyçur ilegalisht.

Ky është njoftimi i tyre:

Menagjmenti i KRU”Mitrovica” ne mbledhjen e sotme te rregullt mori vendim qe te beje shkyçjen nga rrjeti te konsumatoreve te cilet:
1. Kane borgje te pashlyera ndaj ujesjellesit,
2. Jane kyçur ilegalisht ose posedojne kyçje terthore jashte ujematesit, si dhe
3. Konsumatoret te cilet nuk i permbahen kontrates per pagesen me keste te borgjit te vjeter.
Nga ana tjeret apeloje tek konsumatoret qe te sigurojne ujematesit e tyre ne menyre qe te njejtit te mbrohen nga te ftohtit pasi qe temperaturat kane rene nen zero dhe mos te vie deri tek pelcitja e tyre.

Të fundit

Mitrovicasi që sulmoi të riun afër palestrës “Minatori”, dërgohet në ndalim policor

Një ngatërresë në mes të dy personave përfundoi me konflikt fizik, mbrëmë, pak para mesnatës, në shëtitoren e Mitrovicës, afër palestrës sportive. Sinjali raportoi mbrëmë...

Lajme të tjera