Torcida ka zemër të madhe: Vetëm mbrëmë dërguan mbi 800 pako veshmbathje, ndihma vazhdon

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Publikimi i plotë i grupit:

Dita 1:

Kemi arritur të dergojm rreth 800 pako me veshmbathje në pikën grumbulluese dhe shtëpin e foshnjeve (jetimoren) në qytetin e Durrësit,njëkohsisht falënderojm gjithë qytetarët,antarët tanë vullnetar si dhe agjensionin turistik Labinoti dhe MitroTerm të cilët siguruan transportin,

Dita 2: vazhdon…

Sot vazhdon aksioni i grumbullimit të mjeteve financiare të cilat do të bashkangjiten me ato të grumbulluara mbrëm të cilat janë të dedikuara për gjëra ushqimore,andaj luteni që të sjellni gjëra ushqimore dhe batanije,pasi që sipas gjendjes në teren këto janë më se të domosdoshme,

Ju mirë presim prej orës 11:00 në sheshin Mehë Uka – TORCIDA – MITROVICË

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera