Tavniku “mbulohet” nga mbeturinat, qytetari: Kjo gjë po bëhet e padurueshme

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Një pjesë e lagjes Tavnik, saktësisht rruga Musine Kokollari, është shndërruar në një deponi mbeturinash.


Nga fotografitë që ka pranuar “jepi zë” nga një qytetar, shihet sasi e madhe e mbeturinave që janë hedhur në rrugë.

Qytetari shprehet i shqetësuar me gjendjen dhe kërkon që Komuna të marrë masa sepse, sipas tij, kjo gjendje është e rëndë.

“Deshta me i shpernda do foto ne nje lagje te Tavnikut ka fillu te behet nje depo mebeturina nga njerz te pa ndergjegjshum. Nese kishit mun ti postoni ne faqae tuaj noshta mer masa komuna se ka fillu te behet e pa durushme kjo gje”, thotë ai për “jepi zë”.

Ndryshe, vlen të theksohet se Tavniku është një prej lagjeve më të mëdha të Mitrovicës dhe është shumë afër qendrës.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera