Shqetësuese: 16-vjeçarja shtatzënë dërgohet në QKUK për të lindur, është në muajin e tetë të shtatëzanisë

Zëri qytetar

E frikshme: Në mbrëmje me “blic” të telefonit, Golf 2-shi del në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë-

 Vozitësit të cilët ngasin veturën pa ndezur dritat edhe gjatë ditës gjobiten nga Policia e Kosovës. Mirëpo, një vozitës nuk...

Mitrovicasi mundohet të bëjë “drift” tek Liqeni, por gabon dhe e aksidenton veturën luksoze

Një qytetar nga Mitrovica është munduar të bëjë "drit" me veturën e tij tek Liqeni në Mitrovicë. Teksa e kanë...

Një nga “mrekullitë” e arkitekturës ndodhet në Mitrovicë, banesat buzë më buzë në zemër...

Pamja që po shihni duket joreale, por në të vërtetë është në zemër të qytetit të Mitrovicës. Kjo madje, po...

Ankohet mitrovicasi: Në vend të mishit një “fast food” na mbush buken me majonez

Qytetarët e Mitrovicës janë të pakënaqur me ushqimin që po u shërbehet në "fast food". Përveç që po përballen me...

Bedri Hamzës i terrohet sheshi, një javë pasi e rregulloi – prishen dritat dekoruese

Sheshit të Mitrovicës po i shuhen edhe ato pak drita që ishin ndezur për ta ndriquar qytetin në prag...

Një e mitur shtatzënë është dërguar në Klinikën e Gjinekologjisë për të lindur.

Burimet e Sinjalit brenda QKUK-së kanë bërë të ditur se e mitura është në muajin e tetë të shtatzënisë dhe është duke u trajtuar në Gjinekologji.

Sipas këtyre burimeve, e mitura shtatzënë është e lindur në vitin 2005.

Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës.

Në përgjigjen e Policisë thuhet se “këtë informacion e kanë pranuar gjatë ditës dhe të njëjtin po e trajtojnë në koordinim me organet kompetente”.

Të fundit

Alarmuese: 6 të vdekur dhe gati 4000 mijë raste të reja

IKSHPK ka njoftuar se numri i rasteve me COVID vazhdon të jetë i lartë, ndërkohë që është rritur numri i vdekjeve. Vetëm brenda 24 orëve...

Lajme të tjera