Shifra alarmante: Për 1 javë, 5 të vdekur e 80 të infektuar në Mitrovicë

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Mitrovica është kthyer në një prej qyteteve më të prekura nga COVID-19.


Brenda shtatë ditëve janë regjistruar 5 vdekje, një nga to sot.

“Jepi zë” ka mësuar se në këto shtatë ditë, janë konfirmuar edhe 80 persona të infektuar.

Vdekjet, siç u raportua nga gazeta, vijnë nga fshatra si Kçiqi, Koshtova, Selaci, Reka e qendra e qytetit.

Ndërkohë që rastet e reja kanë përfshirë të gjitha lagjet dhe thuajse të gjitha fshatrat e Mitrovicës.

Ndryshe, vetëm sot në Mitrovicë me rrethinë janë regjistruar 8 raste të reja dhe një person ka vdekur. Viktima ishte nga qendra e qytetit.

Të fundit

Serbë e shqiptarë në Mitrovicë ruajnë miqësi të vjetra, edhe me foto

Serbë e shqiptarë në Mitrovicë ruajnë miqësi të vjetra, por edhe bashkëpunojnë në tregëti Disa qytetarë të intervistuar i kanë shprehur hapur këto raporte. Si janë...

Lajme të tjera