Sërish gjuajte me armë në Skënderaj, kris kallashi në një fshat

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Rastet e gjuatjes me armë nuk kanë të ndalur në rajonin e Drenicës.

Sot rreth orës 19:00 në fshatin Runik të Skënderajt ka pasur gjuatje me armë në mes disa personave, shkruan Jepi zë.

Burime e “Jepi zë” nga Policia kanë konfirmuar se janë duke u marre me rastin, ndërsa deri tani nuk dihen rrethanat që kanë quar deri tek kjo ngjarje.

Dy ditë më parë në qytetin e Skënderajt ishin plagosur dy policë, ndërsa dyshohet të jetë i pëfshirë ish nënryetari Nuredin Lushtaku.

Edhe mbrëmë ka pasur gjuatje me armë në drejtim të një veture në qytetin e Skënderajt.

Të fundit

E rrezikshme: Shembet “Dudi Kërrshi”, bllokohet rruga

Rruga magjistrale Mitrovicë -Zveçan është bllokuar për qarkullim. Kjo nga ndodhur nga shembja kërshit të Dudës, me ç’rast shumë gurë kanë rënë në rrugën e...

Lajme të tjera