Punëtorët e “Lin Project” punojnë të shtunën e të dielën, madje deri pas mesnate

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Gjatë natës së kaluar, disa punëtorë kishin punuar deri rreth orës 2 të mëngjesit. Dëshmitarë i kanë treguar “Jepi zë” që ata kanë punuar gjatë tërë natës së kaluar.


Po ashtu, një gjë e tillë ka ndodhur edhe sonte, ku videoja e dërguar në adresë të “jepi zë” është realizuar pas orës 21:00.

Një qytetar është ankuar për zhurmën që kanë shkaktuar makineritë në orët e vona, e gjithashtu në një ditë fundjave.

Video e të shtunës

Një tjetër qytetar shqetësohet për fatin e punëtorëve, të cilët thotë se po punojnë në ditët kur shumica e punëtorëve pushojnë.

Video e të dielës

Vlen të theksohet se këto punë janë kryer deri në orët e vona gjatë këtyre dy ditëve të fundjavës. Videot janë të së shtunës dhe të dielës.

- Reklama -

Të fundit

Lajme të tjera