Profesori nga VV kritikon Haradinajn pasi e quajti Kurtin “mashtrues”

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Profesori universitar, Flamur Maloku, e ka kritikuar ashpër kryeministrin në ikje, Ramush Haradinajn, pasi ky i fundit e quajti kryeministrin në ardhje si mashtrues.


Maloku i ka përmendur numrin e ministrive dhe zëvendësministrave të Qeverisë së shkuar, duke nënkuptuar se qeveria e re ka shumë më pak.

“Kryeministri në ikje, i 23 ministrive, i rreth 80 zv.ministrave, i humbjes së 53-milionëshit, i përjashtimit nga EQAR-i dhe i dështimeve të tjera, e paksa quajtur mashtrues Albin Kurtin vetëm pse marrëveshja me LDK-në ka zgjatur. Koha është dëshmitari më i mirë thonë, por e kaluara është e ditur. E kaluara e qeverisë tënde dihet si ishte; korrupsion, nepotizëm dhe dështime diplomatike”, ka shkruar ai.

Sidoqoftë, Haradinaj dje pasi u bë publike arritja e marrëveshjes VV-LDK, e përmendi faktin se këto dy parti ishin vonuar dhe shtoi se “Kurti do të jetë mashtrim si kryeministër”.

Haradinaj edhe sot vazhdoi me fjalët e njëjta, duke përmendur rritjen e numrit të ministrive si mashtrim. Ai tha se Kurti është dashur ta pranojë që duhen më shumë sesa 12 ministri.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera