Profesori nga VV kritikon Haradinajn pasi e quajti Kurtin “mashtrues”

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Profesori universitar, Flamur Maloku, e ka kritikuar ashpër kryeministrin në ikje, Ramush Haradinajn, pasi ky i fundit e quajti kryeministrin në ardhje si mashtrues.


Maloku i ka përmendur numrin e ministrive dhe zëvendësministrave të Qeverisë së shkuar, duke nënkuptuar se qeveria e re ka shumë më pak.

“Kryeministri në ikje, i 23 ministrive, i rreth 80 zv.ministrave, i humbjes së 53-milionëshit, i përjashtimit nga EQAR-i dhe i dështimeve të tjera, e paksa quajtur mashtrues Albin Kurtin vetëm pse marrëveshja me LDK-në ka zgjatur. Koha është dëshmitari më i mirë thonë, por e kaluara është e ditur. E kaluara e qeverisë tënde dihet si ishte; korrupsion, nepotizëm dhe dështime diplomatike”, ka shkruar ai.

Sidoqoftë, Haradinaj dje pasi u bë publike arritja e marrëveshjes VV-LDK, e përmendi faktin se këto dy parti ishin vonuar dhe shtoi se “Kurti do të jetë mashtrim si kryeministër”.

Haradinaj edhe sot vazhdoi me fjalët e njëjta, duke përmendur rritjen e numrit të ministrive si mashtrim. Ai tha se Kurti është dashur ta pranojë që duhen më shumë sesa 12 ministri.

- Advertisement -

Të fundit

Haki Abazin e votojnë vetëm familja e tij, mori vetëm 654 vota në Ferizaj

Ish/zëvendëskryeministri në Qeverinë “Kurti”, Haki Abazi ka dështuar që të marr vota edhe në Rajonin e Ferizajt prej nga raportohet se e ka prejardhjen. Edhe...

Lajme të tjera