Prapaskenat e mbledhjes urgjente: Agim Bahtiri deshi të dorëhiqej

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Një ftesë e papritur shkoi për zyrtarët e lartë komunalë rreth orës 19:00. Ata u ftuan për një mbledhje të jashtëzakonshme në orën 21:00.

Drejtorët u paralajmëruan për disa shkarkime, por të cilat nuk ndodhën. Mirëpo, “Jepi zë” ka mësuar se Bahtiri i ra pishman vetëm për mbrëmë, pasi shkarkimi i drejtorëve pritet të ndodhë gjatë javës së ardhshme.

Deri tash dihet se në listën e drejtorëve që presin të shkarkohen janë katër të tillë, e për të cilët raportoi mbrëmë gazeta.

Ndërkohë, një ngjarje e jashtëzakonshme ka ndodhur para mbledhjes. Ka qenë vetë kryetari Bahtiri që ka përmendur një dorëheqje të tij.

Një burim i “Jepi zë” brenda Komunës, ka thënë se kryetari e përmendi dorëheqjen e tij. Nuk dihen arsyet përse u bë pishman, mirëpo burime nga afër zyrës së kryetarit u konfirmua se ai kishte përmendur “arsye personale”.

E këtë takim të jashtëzakonshëm në Komunë dhe paralajmërimin e Bahtirit për dorëheqje, e ka paraprirë një takim i Bahtiri me një zyrtar të lartë të shtetit. Arsyet e takimit nuk dihen.

Ndryshe, në takimin e mbrëmshëm, Agim Bahtiri u kërkoi drejtorëve të tij të dorëzojnë projekte që pritet të investohen nga Qeveria Kurti.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera