Policia shtrëngon dorën: Dënon 70 euro një mitrovicas që ecte në rrugë pa maskë

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Rreth orës 12:00 të mesditës, qytetari Afrim D., ishte duke ecur rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë, kur përpara i doli një zyrtar policor.


Ai nuk kishte të vendosur maskë, andaj u ndalua nga zyrtari policor, i cili nuk e la të kalonte edhe aq lehtë, duke i shqiptuar gjobë.

“Jepi zë” ka arritur të sigurojë gjobën dhe momentin kur qytetari u dënua, bashkë me kalimtarin tjetër që ecte me të.

Siç shihet në dokumentin e siguruar, Afrimi u dënua me 70 euro për mosvënie të maskës, që është i obligueshëm në bazë të vendimit të fundit të Qeverisë.

 

Dëshmitari i ka thënë gazetës se sjellja e qytetarit që u dënua ishte e mirë, dhe nuk kishte hezituar ta pranonte gjobën. Ndërkohë, sjelljen e policit e konsideron korrekte dhe dënimin si të domosdoshëm.

Sidoqoftë, Policia deri tash nuk ka shqiptuar edhe shumë gjoba, pasi ka aplikuar masën e vërejtjes për qytetarët, duke marrë emrin e shkelësit dhe duke e future në një sistem vërejtjesh.

Ndryshe, Kosova tani po regjistron një ulje trendi të të infektuarve, mirëpo niveli i vdekjeve është mjaft i lartë. Vetëm sot kanë vdekur 8 persona.

Të fundit

Deputetja e VV-së dënohet me 3 vjet burg

Gjykata ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i pozitës...

Lajme të tjera