Policia arreston 2 drenicakë, organizuan dasëm dhe gjuajtën me kallash

Zëri qytetar

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në fshatin Kllodernicë të Skenderajt, të cilët mbajtën dasëm por edhe gjuajtën me kallash.


Sipas Policisë, dy personat i ka arrestuar për veprën e njëjtë, shkruan “Jepi zë”.

“Në ora 11:00 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti në një aheng kishte gjuajtur me armë zjarri. I dyshuari ka pranuar për veprën, dhe nga policia iu është sekuestruar një armë AK-47 dhe një karikator me dy fishek. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurort është liruar në procedurë të rregullt”, thotë Policia për të arrestuarin e parë.

“Në ora 11:11 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti në një aheng kishte gjuajtur me armë zjarri. I dyshuari ka pranuar për veprën, dhe nga policia iu është sekuestruar një armë AK-47 dhe një karikator me katër fishek. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurort është liruar në procedurë të rregullt”, thotë Policia për personin e dytë.

Ndryshe, duhet theksuar se mbajtja e dasmave është e ndaluar po ashtu, sipas ligjit për masat anti-Covid.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera