Policia arreston 2 drenicakë, organizuan dasëm dhe gjuajtën me kallash

Publikuar më:

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në fshatin Kllodernicë të Skenderajt, të cilët mbajtën dasëm por edhe gjuajtën me kallash.


Sipas Policisë, dy personat i ka arrestuar për veprën e njëjtë, shkruan “Jepi zë”.

“Në ora 11:00 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti në një aheng kishte gjuajtur me armë zjarri. I dyshuari ka pranuar për veprën, dhe nga policia iu është sekuestruar një armë AK-47 dhe një karikator me dy fishek. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurort është liruar në procedurë të rregullt”, thotë Policia për të arrestuarin e parë.

“Në ora 11:11 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti në një aheng kishte gjuajtur me armë zjarri. I dyshuari ka pranuar për veprën, dhe nga policia iu është sekuestruar një armë AK-47 dhe një karikator me katër fishek. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurort është liruar në procedurë të rregullt”, thotë Policia për personin e dytë.

Ndryshe, duhet theksuar se mbajtja e dasmave është e ndaluar po ashtu, sipas ligjit për masat anti-Covid.

JU REKOMANDOJMË