Polici i Njësisë Speciale, godet me armë në kokë një të ri në qendër të Mitrovicës

Zëri qytetar

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë. Një lexues i "Jepi...

Një pjesëtar serb i Policisë së Kosovës gjatë ditës është arrestuar arrestuar pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht një djalë të ri, gjithashtu të përkatësisë etnike serbe.


Z.P., nga Mitrovica e Veriut e goditi të riun me armë në kokë, më pas me të njëjtën ka shtënë, shkruan Kosovo Online.

Sipas dëshmitarëve ai ishte me rroba civile dhe jashtë detyrës.

Siç raportohet në momentin kur ndodhi ngjarja, rruga ishte përplot me kalimtarë dhe siguria e të gjithëve ishte e rrezikuar.

Zëvendëskomandanti rajonal i Policisë së Kosovës, Besim Hoti, konfirmoi incidentin, derisa bëri të ditur se në lidhje me rastin janë arrestuar 5 persona.

Mes të arrestuarve raportohet se janë edhe dy pjesëtarë të policisë së Kosovës, të cilët dyshohet se janë përfshirë në incident.

“Policia dhe mjekësia ligjore e Kosovës janë në vendngjarje dhe po punojnë për të mbledhur prova, përfshirë marrjen e pamjeve të vëzhgimit me video”, tha Hoti.

Hoti deklaroi se Inspektorati Policor i Kosovës do të përfshihet në hetimin e këtij rasti.

Incidenti ndodhi në qendër të Mitrovicës së Veriut.

- Advertisement -

Të fundit

Skandal në QKMF: Dyshohet se stomatologu mitrovicas ngacmoi seksualisht një djalë, familja e sulmuan mjekun

Një skandal dyshohet se ka ndodhur gjatë ditës së sotme në QKMF e Mitrovicës, ku dyshohet se janë përfshirë...

Glauk Konjufca: Valdete Daka është përbetuar për eliminimin e Albin Kurtit

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka bërë një reagim një ditë pasi kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka tha se...

Lajm i mirë: Nga ky muaj deri në maj do të lirohet rryma

Nga janari deri në maj, qytetarët do të kenë zbritje në faturat e energjisë elektrike. Kjo, falë Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, që parasheh edhe...

Rrobat që veshi kryeministri Hoti në skijim, kushtojnë 600 euro

Sipas një llogaritjeje që është bërë në grupin në Facebook, “Maniakë t’Skijimit”, rrobat e kryeministrit në detyrë dhe rikandiduesit për këtë post, Avdullah Hotit,...

Rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, u bë si në “kijamet” – nuk po kryhen punime

Një rrugë e kyçjes në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, ka marrë pamje si të ishte në filmat për fundin e botës. Hyrja nga autostrada në magjistrale është...

Lajme të tjera