Polici i Njësisë Speciale, godet me armë në kokë një të ri në qendër të Mitrovicës

Zëri qytetar

S’ka ku shkon më keq: Rruga e “Kovaçëve” në Mitrovicë e mbuluar me bërllok

­Problemi i mbeturinave në Mitrovicë vazhdon të jetë një ndër problemet kryesore të qytetit. Shumë rrugë në qendër dhe jo...

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Një pjesëtar serb i Policisë së Kosovës gjatë ditës është arrestuar arrestuar pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht një djalë të ri, gjithashtu të përkatësisë etnike serbe.


Z.P., nga Mitrovica e Veriut e goditi të riun me armë në kokë, më pas me të njëjtën ka shtënë, shkruan Kosovo Online.

Sipas dëshmitarëve ai ishte me rroba civile dhe jashtë detyrës.

Siç raportohet në momentin kur ndodhi ngjarja, rruga ishte përplot me kalimtarë dhe siguria e të gjithëve ishte e rrezikuar.

Zëvendëskomandanti rajonal i Policisë së Kosovës, Besim Hoti, konfirmoi incidentin, derisa bëri të ditur se në lidhje me rastin janë arrestuar 5 persona.

Mes të arrestuarve raportohet se janë edhe dy pjesëtarë të policisë së Kosovës, të cilët dyshohet se janë përfshirë në incident.

“Policia dhe mjekësia ligjore e Kosovës janë në vendngjarje dhe po punojnë për të mbledhur prova, përfshirë marrjen e pamjeve të vëzhgimit me video”, tha Hoti.

Hoti deklaroi se Inspektorati Policor i Kosovës do të përfshihet në hetimin e këtij rasti.

Incidenti ndodhi në qendër të Mitrovicës së Veriut.

Të fundit

Tërheqja e mjeteve nga Trusti sot shqyrtohet në Komisionin për Buxhet

Projektligji për Trustin do të trajtohet sot në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere. Projektligji për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për fondet pensionale të...

Lajme të tjera