Përleshje brutale në Drenas, vëllezërit rrahen 3 me 1 me fqinjin – shkak prona

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Një ngatërresë mes disa personave ka ndodhur mbrëmë, në fshatin Fushticë të Epërme të Drenasit. Përleshja, motivi i së cilës dyshohet te jetë një mosmarrëveshje për pronë, ka bërë që konflikti verbal mes fqinjëve të eskalojë deri në rrahje.

Burimet e Sinjalit kanë bërë të ditur se në përleshje janë përfshirë katër persona, 3 vëllezër në një anë dhe fqinji i tyre në anën tjetër. Sipas burimeve brenda Emergjencës lëndime serioze ka pësuar ky i fundit, pasi u rrah nga të dyshuarit, të cilët ia dëmtuan edhe veturën.

Sinjali mëson se pas trajtimit në Drenas, viktima është dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për të vazhduar tretmanin.

Të fundit

Lajme të tjera