Përfundon takimi pa marrëveshje, VV e LDK ikin nga gazetarët

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Ka përfunduar takimi më shumë se dy orësh mes kreut të VV-së, Albin Kurti dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa.


Krerët e këtyre partive nuk kanë folur pas mbarimit të takimit, në vend të kësaj ata kanë zgjedhur t’i ikin gazetarëve, shenjë kjo që këto parti as sonte nuk kanë arritur marrëveshje.

Posti i kryekuvendarit është “mollë sherri” që VV e LDK nuk po arrijnë marrëveshje, pasi asnjëra nga partitë nuk lëshuan pe.

Para takimit të sotëm, Kurti e Mustasfa u takuan fshehtë të premten mbrëma larg syrit të mediave në Universitetin Amerikan, e jo siç u raportua në Prapashticë siç raportuan mediat.

Këtë e konfirmoi vet Kurti sot nga Prizreni. “Takimi i fundit ishte të premten, jo në Prapashticë po në Universitetin Amerikan”, tha Kurti.

Ky takim erdhi pas disa ditësh bllokadë, dhe fyerje e akuzave mes zyrtarëve të VV-së e LDK-së ku fajësuan njëri-tjetrin për mosarritjen e marrëveshjes.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera