Pensionohet futbollisti i njohur mitrovicas, Valon Behrami

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Njëri prej futbollistëve më të mëdhenj shqiptar, Valon Behrami ka vendosur t’i japë fund karrierës si futbollist aktiv, mirëpo edhe pse me një karrierë të bujshme, Behrami ka vendosur të pensionohet në heshtje.

Largimin e Behramit nga futbolli aktiv e ka bërë të ditur bashkëlojtari i tij te Brescia, Flavio Bianchi, të mërkurën nëpërmjet një postimi në “Instagram”.

“Doja t’i bëja homazhe Behramit, i cili ia dha lamtumirën futbollit të dielën. Një lamtumirë e heshtur, pa e vënë re askush. Dua ta falënderoj për personin e thjeshtë që është, i cili gjithmonë më ka ndihmuar shumë si në fushë, por mbi të gjitha jashtë saj për sa i përket sjelljes dhe mentalitetit. Nuk dua të shkoj shumë larg, dua të them vetëm faleminderit edhe nëse për fat të keq nuk keni arritur ta keni lamtumirën në fushë ashtu siç do të kishte dashur. Faleminderit për gjithçka Valon, ishte kënaqësi të luaja me një lojtar dhe një njeri si ty qoftë edhe për pak kohë… fat të mirë për gjithçka miku im!”, ishte postimi prekës i sulmuesit Bianchi.

Behrami ishte pjesë e shumë klubeve të njohura evropiane si: Genoa, West Ham, Watford, Hamburg, Hellas Verona, Lazio, Fiorentina, Napoli, Udinese, Genoa e së fundmi Brescia.

Edhe pse ka vendosur ti japë fund karrierës së tij, sipas raportimeve nga mediet italiane Behrami nuk do të largohet nga futbollit.

Ai do të vazhdojë punën si drejtor sportiv te klubi i Veronës, thuhet në raportimet e mediave italiane.

Behrami më herët pati bërë të ditur se ka nisur mësimet për t’u pajisur me licencën e trajnerit duke thënë se synimi i tij pas largimit të futbollit është të vazhdojë me këtë zeje.

Të fundit

Lajme të tjera