Pamje brenda dasmës së Arbër Zenelit, që po mbahet në Mitrovicë

Zëri qytetar

E FUNDIT: Më në fund, po mbulohen gropat që ua “shkurtuan ymrin” mitrovicasve

Rruga e Kovaçëve ishte shndërruar në një rrugë tmerri për shoferët, pasi ishin krijuar shumë gropa të mëdha. Mirëpo, sot...

Mitrovicasi shkon për të ngrënë ushqim në kafiterinë e njohur, shokohet nga insekti që...

Një qytetar ka shkur të ushqehet në një nga lokalet ku përgatitet ushqim i shpejtë në rrugën "Mbretëresha Teutë". Ai...

Humb një qytetar, familja kërkon ndihmën e qytetarëve

Ardit Kadri Gashi nga Klina, që nga mëngjesi i ditës së djeshme ka dalur nga shtëpia, dhe nuk është...

ShFMU “Skënderbeu” në Vaganicë, probleme me ndërrimin e shpeshtë të mësueseve

“Jepi zë” ka raportuar sot shqetësimin e prindërve të nxënësve të shkollës “Fazli Grajqevci” në Shipol. Ata nuk po i...

Edhe ato pak parkingje në Mitrovicë, Komuna po ua jep kompanive private të taksive

Mitrovica është një nga qytetet që vuan nga mungesa e parkingjeve, pasi ka shumë pak. Edhe ato që shfrytëzohen si...

Futbollistët profesionistë zakonisht bëjnë jetë luksoze, meqë kanë të hyra të mëdha.

Zakonisht, martesat e tyre janë si në filma pasi organizohen në vende ekstra të shtrenjta të botës, shkruan “Jepi zë”.

Kështu ka ndodhur me disa futbollistë që kanë prejardhje nga Kosova, por jo edhe me Arbër Zenelin që vjen nga fshati Selac i Mitrovicës.

Ndonëse ka miliona nga të hyrat si futbollist dhe dasmnën mund ta bënte kudo, ai zgjodhi ta bëjë në vendlindje.

Arbëri zgjodhi një restorant në Mitrovicë për ta kurorëzuar dashurinë me Dafinën, duke ftuar shumë familjarë e miq.

“Jepi zë” ka siguruar pamje nga dasma e Arbërit, ku shihet ai teksa vallëzon me nusen.

Për video klikoni: FullSizeRender

Kujtojmë se Arbër Zeneli viziton shpesh vendlindjen dhe ka ndihmuar shpesh futbollistët e këtushëm.

Të fundit

Lajme të tjera