Një vajzë e klasës së 9-të në Mitrovicë u raportua e zhdukur për 24 orë, dyshohet se ishte me të dashurin

Zëri qytetar

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë. Një lexues i "Jepi...

Para dy ditësh një vajzë e klasës së nëntë në shkollën “Skënderbeu” në Mitrovicë, u raportua në Polici si e zhdukur. Ajo nuk dihej ku ishte.


Madje dikush në Polici raportoi se dyshonte për mundësi të kidnapimit, por historia doli ndryshe, shkruan “jepi zë”.

Policia e Kosovës kanë thënë për “Jepi zë” se nuk bëhet fjalë për kidnapim, por për një vajzë që ishte raportuar e zhdukur para 2 ditësh. Sipas tyre, ajo u gjet gjatë ditës së djeshme.

Pasi u gjet, vajza ishte sjell në Stacionin Policor për t’u intervistuar. Policia, deri tash, po heton vetëm në një pistë. Dyshimi i vetëm i bazuar është se ajo ishte tek i dashuri.

“Është raportuar për një vajzë të klasës së 9 si e zhdukur, por dje është gjetur. Është duke u hetuar ku ka qenë dhe me kënd, por nuk ka kurrfar elementi të kidnapimit. Deri tash dyshohet se ka qenë me të dashurin e saj”, thonë burime nga Policia.

Ndërkohë, Policia nuk ka bërë të ditur nëse ka gjetur personin me të cilin ishte vajza.

- Advertisement -

Të fundit

Babai vrau Albert Krasniqin dhe njoftoi vetë Policinë: E vrava djalin!

Një vrasje ka ndodhur para pak minutash në rrugën “Isa Kastrati” në Matiqan të Prishtinës, ku një i ri...

Biznesmenin kosovar Albert Krasniqi, e vrau babai

Një vrasje ka ndodhur para pak minutash në rrugën “Isa Kastrati” në Matiqan të Prishtinës, ku një i ri është qëlluar me armë. Gazeta Online...

Ky është biznesmeni që u vra sonte në mes të Prishtinës

Një vrasje ka ndodhur para pak minutash në rrugën “Isa Kastrati” në Matiqan të Prishtinës, ku një i ri është qëlluar me armë. Gazeta Online...

Qëllohet me armë biznesmeni kosovar, vritet në mes të Prishtinës

Një vrasje ka ndodhur para pak minutash në rrugën “Isa Kastrati” në Matiqan të Prishtinës, ku një i ri është qëlluar me armë. Gazeta Online...

Elmi Reçica fton diasporën të votojë për PDK-në

Kandidati i PDK-së për deputet, Elmi Reçica, i ka bërë thirrje mërgates kosovare që të votojë për PDK-në. Ai iu është drejtuar atyre pas një...

Lajme të tjera