Një burrë i Mitrovicës vdes nga COVID-19, është nga Stan Tërgu

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Një burrë nga Mitrovica, ka humbur betejën me COVID-19, pasi sot ka vdekur në Spitalin e Vushtrrisë ku po trajtohej.


“Jepi zë” merr vesh se viktima është mashkull me iniciale Sh.A, i lindur në vitin 1960 nga Stan Tërgu.

Vdekjen e tij e kanë konfirmuar burime të gazetës brenda Spitalit të Vushtrrisë, të cilët thonë se trupi është marrë për t’u varrosur.

E varrimi pritet të bëhet këtë pasdite në vendin e lindjes, në Stan Tërg të Mitrovicës.

Me këtë rast, Mitrovica çon në 12 numrin e të vdekurve që nga nisja e pandemisë.

Po ashtu, Komuna e Mitrovicës qëndron lartë me numrin e të prekurve. Vetëm sot, u regjistruan 4 raste të reja, ndërkaq dje 16./Jepi zë

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera