Mitrovica me shifra të “frikshme”: 8 të vdekur deri tash nga COVID, vijnë nga Shipoli, Zhabari e qyteti

Zëri qytetar

Punëtorët e Ujësjellësit “Mitrovica” në hall me pagat e tyre, menaxhmenti i ri po...

Në këtë kohë kur çmimet në vendin tonë po vazhdojnë të rriten, punëtorët e Ujësjellësit "Mitrovica", jo që nuk...

E dhimbshme: Varfëria e madhe në Mitrovicë, bën që fëmiu të shtrihet nga uria...

Një 14-vjeçar ka mbetur pa ndjenja para pak minutash në Mitrovicë. Nga fotografitë e dërguara nga një lexues në "Jepi...

Bankat torturojnë pensionistët: Që prej 4 ditësh mungojnë paratë në bankomate

Me datën 15 të muajit dalin paratë e pensioneve, rrjedhimisht shkaktohet radhe e gjatë tek bankomatet.   Mirëpo, kësaj here jo...

Skandaloze: Pas prerjes, sot po nxirren me rrënjë drunjtë shumëvjeçar për t’u liruar parkingjet

Drunjtë shumëvjeçarë në qendër të Mitrovicës ishin shkurtuar ditë më parë, por vetëm prerja e tyre nuk kishte mjaftuar. Si...

Vazhdon tmerri nëpër markete: Një domate(pa mish) po kushton 0,52 cent

Çmimet në produktet bazë po vazhdojnë të rriten nëpër marketet e Kosovës. Pavarësisht raportimeve, shteti nuk po merr masa kësaj...

Mitrovica po qëndron vazhdimisht lartë në listën e qyteteve me më së shumti të infektuar brenda ditës. Vetëm sot ishin 10 raste të reja, duke qenë qyteti i katërt në Kosovë.


E kjo e bën qytetin me shifra alarmante, ku deri tash kanë humbur jetën 8 persona që nga nisja e pandemisë.

Sipas Policisë së Kosovës, të cilët janë përgjigjur për “Jepi zë”, deri tash janë të infektuar 252 persona nga Mitrovica.

Shifrat tregojnë se nga ta kanë vdekur 8 persona, janë shëruar 159 persona, ndërkohë që aktivë me virus janë 85 persona.

Sipas të dhënave, të vdekurit vijnë nga lagje si Shipoli, Vaganica, Zhabari, Reka dhe qyteti.

Ndryshe, Mitrovica është një prej qyteteve që më së paku po respekton masat e vendosura nga Qeveria. Edhe vetë kryetari Agim Bahtiri ka dalë kundër masave, duke i quajtur të panevojshme./Jepi zë.

Të fundit

Deputetja e VV-së dënohet me 3 vjet burg

Gjykata ka shpallur aktgjykim dënues ndaj dy (2) të akuzuarve, dhe aktgjykim lirues ndaj katër (4) të akuzuarve, për veprën penale keqpërdorim i pozitës...

Lajme të tjera