Mitrovica me shifra të “frikshme”: 8 të vdekur deri tash nga COVID, vijnë nga Shipoli, Zhabari e qyteti

Zëri qytetar

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Mitrovica po qëndron vazhdimisht lartë në listën e qyteteve me më së shumti të infektuar brenda ditës. Vetëm sot ishin 10 raste të reja, duke qenë qyteti i katërt në Kosovë.


E kjo e bën qytetin me shifra alarmante, ku deri tash kanë humbur jetën 8 persona që nga nisja e pandemisë.

Sipas Policisë së Kosovës, të cilët janë përgjigjur për “Jepi zë”, deri tash janë të infektuar 252 persona nga Mitrovica.

Shifrat tregojnë se nga ta kanë vdekur 8 persona, janë shëruar 159 persona, ndërkohë që aktivë me virus janë 85 persona.

Sipas të dhënave, të vdekurit vijnë nga lagje si Shipoli, Vaganica, Zhabari, Reka dhe qyteti.

Ndryshe, Mitrovica është një prej qyteteve që më së paku po respekton masat e vendosura nga Qeveria. Edhe vetë kryetari Agim Bahtiri ka dalë kundër masave, duke i quajtur të panevojshme./Jepi zë.

- Advertisement -

Të fundit

COVID-i s’ka të ndalur në Mitrovicë, 33 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Lajme të tjera