Mësuesit e “Eqrem Çabej” i lëshojnë nxënësit më herët për të shkuar në të pame

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Disa klasë të shkollës fillore “Eqrem Çabej” nuk i mbajtën të gjitha orët e parapara me orar.

Siç mëson “Jepi zë” nga burime brenda shkollës, shumica e klasëve kanë dalë më herët nga mësimi me vendim të mësuesve.

Arsyeja pse ata dolën më herët, siç thonë burimet nga shkolla, ishte një e pame në të cilën kishin planifikuar të shkonin në kohën kur duhej të mbanin mësim.

Deri tani nuk dihet saktësisht se sa mësues e bën këtë veprim, mirëpo konfirmohet se qindra nxënës nuk ishin në shkollë deri në orën 12:35, siç edhe thotë orari.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera