Mërgimtari që vrau gjithë familjen në Kosovë, 8 plumba ia dha vetëm gruas

Zëri qytetar

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë. Një lexues i "Jepi...

Një vrasje e katërfishtë ka ndodhur në fshatin Pozheran të Komunës së Vitisë, rreth një javë më parë, ku një burrë ka vrarë gruan dhe dy djemtë e tij, pastaj veten.


Arsyeja që çoi deri tek vrasja është një konflikt që kishin pasur çifti bashkëshortor në Zvicër, ku ata kishin jetuar. Po ashtu, çifti kishin hapur edhe proces të divorcit.

Por, si ndodhi e gjithë ngjarja?

Burime të sigurta të Gazetës Express brenda Prokurorisë në Gjilan bëjnë të ditur se së pari burri vrau gruan e tij, ku me një plumb e rrëzoi në tokë. Të njëjtat burime thonë se pas rrëzimit në tokë, e goditi edhe 7 herë të tjera, ku predhat e armës mbetën në dyshemenë e dhomës, aty edhe ku ndodhi e gjithë kjo ngjarje tronditëse.

Ndërsa, fëmijët u vranë me nga një plumb tek dera e dhomës ku u vra nëna e tyre, tha ky burim.

Shtëpia ishte e mobilizuar me kamera sigurie, ku nga shkallët është parë se si burri në fund doli jashtë dhe vrau edhe veten. Ky burim thotë se nga pamjet shihet se si burrit ju hodhën trutë në erë, për shkak që ai goditi veten me plumb në fyt.

Mediat zvicerane kanë raportuar se familja ka qenë e ndarë, pra nëna ka jetuar bashkë me djemtë, ndërsa babai i tyre ka jetuar në nje tjetër lagje pasi që ata ishin në proces të divorcit. Arsyeja e divorcit, sipas këtyre raportimeve, ishte dhuna fizike që babai kishte ushtruar mbi nënën.

Në raportimin e tyre thuhet se familja kishte punuar shumë gjatë për të ndërtuar disa shtëpi në Kosovë, e kësisoj pas ndarjes me vëllezërit, asnjëra shtëpi nuk u kishte “rënë hise” familjes, ku edhe kishte nisur mospajtimi.

Varrimi i katër anëtarëve të familjes Zuka u bë më 1 janar 2021 në varrezat e qytezës në Pozheran.

Kujtojmë se ky vit ishte i mbushur me ngjarje të rënda, si kjo e fundit që mbylli vitin 2020. Javë më parë, djali vrau babanë e tij në Prizren, ndërsa para disa muajsh, një police dyshohet se vrau katër anëtarët e familjes së saj, pastaj edhe veten.

Edhe Fushë Kosova ishte tronditur nga një vrasje që kishte ndodhur brenda një familjeje, ku një 40-vjeçar atje ia kishte prerë kokën me sëpatë babait të tij 72-vjeçar.

- Advertisement -

Të fundit

Adriana Matoshi e gatshme të bëjë foto nudo para kandidatit të LDK-së nga Mitrovica

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Fahredin Spahija, i cili është edhe fotograf, ka thënë se do...

Kjo është nëna nga Kosova që lindi trenjakë në Zvicër, mori vëmendjen e zviceranëve

Ardiana Alijaj është nëna e cila lindi trinjakë në orët e para të vitit 2021, duke u bërë kështu një ndër gratë e para...

“Se vdiq edhe zemra jem pa ty”, fjalët prekëse të babait të 15 vjeçarit kosovar që u vra me thikë

Dje rreth orës 10:10, në afërsi të shkollave që ndodhen në lagjen “Bajram Curri” në Prizren, ka ndodhur një incident i rëndë me ç’rast...

15 vjeçari nga Gjermania, që punoi në zyrën e Merkel, anëtarësohet në LDK

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka mirëpritur 15 vjeçarin nga Gjermania, Leonard Mulaku. Kryetari Mustafa i uroi mirëseardhje Leonardit i cili ka ardhur dje nga...

Nisi perioda e re me kërcënimin e vjetër të SBASHK: 100 euro shtesa ose grevë

Sot ka nisur gjysmëvjetori i dytë për të gjithë nxënësit në territorin e Kosovës. Ndërsa Sindikata e Bashkuar Arsimit Shkencës dhe Kulturës, po paralajmëron...

Lajme të tjera