Mërgimtari që akuzohet se kërcënoi Kurtin: Bëra shaka, thash 100 minj, jo 100 mijë

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

“100 mi kush vret Albin Kurti!!”, kishte shkruar në llogarinë e tij në Facebook Kujtim Kurti nga Prizreni.

Shkrimin, Kurti e kishte bërë të dielën e 24 tetorit, por që pas dy ore, postimi është fshirë, pas raportimeve.

“E kam postuar në ora 13 ditë e diele dhe dikush më ka raportuar dhe pas dy ore facebook e ka larguar këtë postim dhe më ka bllokuar profilin për 30 ditë”, ka rrëfyer Kujtim Kurti për Albanian Post.

Katër ditë pas “kërcënimit”, shteti u vu në lëvizje. Në mbrëmjen e së mërkurës së 27 tetorit, Policia e Kosovës rrethoi shtëpinë e Kryeministrit Albin Kurti në lagjen Taslixhe në Prishtinë.

Kurti që edhe mbiemrin e ka të njëjtë me të Kryeministrit, është me prejardhje nga Prizreni, por deklarohet se nuk jeton atje.

“Unë jetoj dhe punoj në Gjermani”, ka treguar Kurti.

Një ditë më parë, të martën, Kurti është kontaktuar nga policia hetuese e Kosovës për të deklaruar rreth këtij kërcënimi.

Lexo edhe:  “Open Balkan”, sot mbahet takimi i radhës në Beograd, mësohet se kush do ta përfaqësojë Maqedoninë e Veriut
“Dje gjatë bisedës me hetuesin anti terror F.Sh. (emër i njohur për redaksinë) kam treguar se nuk mund të vijë sot në intervistë në polici, apo drejtorin anti terror DKT”, ka thënë më tej Kujtim Kurti, për Albanian Post.

Ai nuk ka treguar se si janë marrë vesh me organet e rendit për të përfunduar procedurat e intervistimit dhe vazhdimit të mëtejmë të këtij rasti, por ka deklaruar se nuk pajtohet me këto akuza.

“Nuk pajtohem me këtë akuzë nga policia sepse unë kam bë hajgare, dhe në postimin tim shkruan “100 mi”, dmth “minj që lëvizin” dhe “jo pare apo lekë”, por që policia e ka marrë si kërcënim, atëherë është problemi i tyre”, ka deklaruar Kurti.

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera