Lin Projekt “uzurpon” rrugën tek shkolla Eqrem Çabej, rrezikohen nxënësit

Zëri qytetar

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Mërgimtari pranon se parkoi veturën keq: U kërkon falje qytetarëve, por ofendon “Jepi zë”

Sot në mëngjes në adresë të Jepi zë, një qytetar raportoi se një veturë kishte bllokuar rrugën për qarkullimin...

Toka gati ta “përpijë” asfaltin në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, bllokohet një korsi

Një pjesë e rrugës me katër korsi në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, është bllokuar që prej disa ditësh. Arsye për këtë, është...

Banorët e Kçiqit tregojnë pasojat që po sjell gurëthyesi, “masakrohet” rruga e krojet mbesin...

Banorët e Kçiqit nuk po ndalen së raportuari, siç thonë ata, dëmet që po sjell gurëthyesi i vendosur në...

Lakra e speca për turrshi me veturë të shtetit, zyrtari kapet në Smrekonicë

Një veturë e shtetit ishte mbushur me speca e lakra në këtë kohë kur bëhen turrshitë. Një lexues i "Jepi...

Rruga që kalon afër shkollës më të madhe të qytetit ka qenë gjithmonë e ngarkuar, për këtë arsye Komuna kishte vendosur ta bënte një kahëshe.


Mirëpo, Komuna po mbyll sytë tani kur kompania LIN Projekt e ka ngushtuar këtë rrugë së tepërmi, duke vështirësuar qarkullimin e njerëzve, në veçanti nxënësve, si dhe veturave.

Siç shihet nga fotografitë e realizuara nga një qytetar, rruga që edhe ashtu ishte e ngushtë, tani mezi kalohet.

Qytetari që ka adresuar shqetësimin ka thënë se kjo gjë po rrezikon nxënësit pasi, sipas tij, po vështirësohet qarkullimi.

“Komuna duhet të ndërmer diçka para se ndonjë fëmijë i shkollës Eqrem Çabej të lëndohet, ngushtohen rrugët te shkolla ku çdo ditë frekuentojnë nxënësit, për interesat e banesave”, thotë qytetari për “Jepi zë”.

Ndryshe, kompania LIN Projekt njihet për lidhje të afërta me komunarët, pasi nënkryetari Faruk Mujka kishte punuar në këtë kompani. Kjo kompani, madje, është një prej ndërtuesve më të mëdhej në Mitrovicë.

- Advertisement -

Të fundit

Skandal në QKMF: Dyshohet se stomatologu mitrovicas ngacmoi seksualisht një djalë, familja e sulmuan mjekun

Një skandal dyshohet se ka ndodhur gjatë ditës së sotme në QKMF e Mitrovicës, ku dyshohet se janë përfshirë...

Glauk Konjufca: Valdete Daka është përbetuar për eliminimin e Albin Kurtit

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka bërë një reagim një ditë pasi kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka tha se...

Lajm i mirë: Nga ky muaj deri në maj do të lirohet rryma

Nga janari deri në maj, qytetarët do të kenë zbritje në faturat e energjisë elektrike. Kjo, falë Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, që parasheh edhe...

Rrobat që veshi kryeministri Hoti në skijim, kushtojnë 600 euro

Sipas një llogaritjeje që është bërë në grupin në Facebook, “Maniakë t’Skijimit”, rrobat e kryeministrit në detyrë dhe rikandiduesit për këtë post, Avdullah Hotit,...

Rruga në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, u bë si në “kijamet” – nuk po kryhen punime

Një rrugë e kyçjes në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, ka marrë pamje si të ishte në filmat për fundin e botës. Hyrja nga autostrada në magjistrale është...

Lajme të tjera