Kurti pas hapjes së terminalit doganor në Trepçë: Po e rikthejmë në vendin ku i ka takuar gjithmonë

Zëri qytetar

Shembull i keq: Punojnë në Emergjencën e Mitrovicës, por këto infermiere nuk vendosin maska

Pandemia me virusin COVID po vazhdon në vendin tonë, anipse tani paraqitet situatë pak më e qetë, shkruan Jepi...

Pas incidenteve në shkolla, Policia e Kosovës po kujdeset për sigurinë në gjimnazin “Frang...

Në gjimnazin "Frang Bardhi" në Mitrovicë, kohëve të fundit janë shtuar problemet dhe rrahjet mes nxënësve. "Jepi zë", ka raportuar...

Tollovi dhe kaos i madh tek QKMF në Mitrovicë, vetura me targa nga Serbia...

Kaosi urbanistik në Mitrovicë po vazhdon sikur ditëve të tjera nga komunikacioni i ngulfatur. Rruga me shumë probleme në...

Mbyllja e trotuarit në Bair po ua rrezikon jetën nxënësve dhe banorëve të lagjes

Rruga pranë Gjimnazit "Frang Bardhi" në drejtim të shkollës "Musa Hoti" ka edhe pjesën e trotuarit që shfrytëzohet nga...

Skandaloze: Uji në Mitrovicë del si puding

Reshjet e shiut si duket kanë trazuar ujërat e pijshëm, pasi dukshëm janë më të ndotur. Ujë që më shumë...

Kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së terminalit doganor në hapësirën e ndërmarrjes Trepça, shkruan Jepi zë.

Kurti ka thënë se para 7 viteve padrejtësisht ishte hequr terminali nga kjo hapësirë, por tani e kemi rikthyer në vendin që i ka takuar gjithmonë.

I pari i qeverisë ka thënë se me këtë veprim ishte favorizuar një privat, dhe duke dëmtuar ndërmarrjen Trepça.

Ndër të tjera, Kurti ka thënë se me këtë veprim të aso kohe kishin mbetur pa punë disa persona, ai ka falenderuar kryeshefin e ri Enis Abdurrahmani dhe kryesuesin e bordit Bahri Hyseni që ndihmuan në këtë proces.

Ndërsa ministri Hekuran Murati, ka thënë se këtë model të terminaleve shtetërore do ta vazhdojnë edhe nëpër qytete tjera./Jepi zë

Të fundit

E FUNDIT: Dështojnë negociatat, LDK-ja refuzon koalicionin me PDK-në

Lidhja Demokratike e Kosovës në Mitrovicë dhe kryetari Bedri Hamza, nuk kanë arritur marrëveshje koalicioni. Kështu mëson "Jepi zë" nga burime të sigurta brenda LDK-së,...

Dalin rezultatet e kandidatëve për rekrut të FSK-së

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet testit fizik të kandidatëve për rekrut në FSK, që është mbajtur më 6 dhjetor. Kjo ministri njofton se kandidatët...

Lajme të tjera