Kryetari “ambicioz” merret me punë nacionale, flet në emër të Albin Kurtit

Zëri qytetar

E rrezikshme: Kabllot e rrymës në mes të rrugës në “Gorimahallë”, një bager i...

Një bager i madh ka kaluar para pak minutash në lagjen e njohur si “Gorimahalla” dhe ka bërë një...

Banorët e fshatit Dedi bëjnë punë të madhe, ia ndërrojnë kulmin shkollës që u...

Banorët e fshatit Dedi kanë marrë aksion për ta hequr kulmin e shkollës që u dëmtua nga reshjet atmosferike. Sipas...

Ankohet qytetari: Asnjë mjek në vendin e punës në Pediatrinë e spitalit të Skënderajt

Papërgjegjësia e stafit mjekësor në Spitalin e qytetit të Skënderajt, ka revoltuar një pacient. Ai ka dërguar disa pamje në...

Sjellja skandaloze e zyrtares së Komunës së Mitrovicës, e fyen një 75 vjeçar që...

Para rreth një ore, një burrë i moshuar ishte ulur në karriget e zyrës së Komunës së Mitrovicës ku...

Ngriten dyshime për keqpërdorim të parave që u mblodhën për Nazlije Sherifin

Ditë më parë, vëllai i tashmë të ndjerës Nazlije Sherifi, theksoi se janë mbledhur 56 mijë e 442 euro...

Ndonëse Albin Kurti nuk foli që nga qëndrimi i fundit i LDK-së se “nuk heqin dorë nga kryeparlamentari”, ai që po flet është i sapoaderuari në parti.


Agim Bahtiri, duke folur në emër të liderit, ka treguar se VV-ja nuk do ta detyrojë Glauk Konjfcën të dorëhiqet nga kryeparlamentari.

“Pas votimit nga 75 deputetë, LDK-ja duhet ta kuptoj se kryetari i Kuvendit të Kosovës, z. Glauk Konjufca nuk është e arsyeshme të dorëhiqet dhe kjo nuk do të ndodh. Pavarësisht refuzimeve të vazhdueshme të ofertave të Lëvizjes Vetëvendosje, LDK-ja për të mirën e vet dhe për hir të një qeverisje progresive dhe reformatore duhet ta pranoj ofertën e fundit të VV-së”, ka shkruar Bahtiri në Facebook.

E se po flet në emër të Kurtit, e konfirmon fakti se Bahtiri po flet për pikën e vetme që tani po mban LDK-në e VV-në pa një marrëveshje për koalicion.

Ndërkohë, kryetari i Mitrovicës ka shtuar se marrëveshja për duhet të nënshkruhet sa më shpejtë.

“Marrëveshje e koalicionit për bashkëqeverisje nuk bën të vonohet më shumë, por të nënshkruhet sa më shpejt, sepse mjaftë është humbur kohë”, ka shtuar ai.

Mirëpo, ka qenë nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, që ka konfirmuar se LDK i qëndron pas propozimit të fundit që përfshin postin e kryeparlamentarit.

Sidoqoftë, ani pse publikisht po thuhet se ka mospajtime për postin e kryeparlamentarit, VV e LDK do të takohen sot rreth orës 17:00 në ambientet e Kuvendit të Kosovës.

- Advertisement -

Të fundit

Lajme të tjera